Komornik Sądowy Paweł Reps działa przy Sądzie Rejonowym Wrocław-Krzyki we Wrocławiu, który zgodnie z rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 28 grudnia 2018 r. w sprawie ustalenia siedzib i obszarów właściwości sądów apelacyjnych, sądów okręgowych i sądów rejonowych Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Krzyków we Wrocławiu podlega obszarowi właściwości Sądu Okręgowego we Wrocławiu.
Konto Komornika Sądowego Pawła Repsa właściwe do uiszczania opłat i zaliczek w Santander Bank Polska S.A. Nr 60 1090 1522 0000 0001 4160 2392.
Przy dokonywaniu wpłat prosimy o podawanie sygnatury sprawy (GKm, Km, Kms, Kmn, Kmp nr/nr).
W postępowaniu egzekucyjnym lub o wykonanie zabezpieczenia Komornik Sądowy Paweł Reps w zakresie spraw o:
1. wykonywanie orzeczeń sądowych w sprawach o roszczenia pieniężne i niepieniężne oraz zabezpieczenie roszczeń, w tym europejskich nakazów zabezpieczenia na rachunku bankowym, z uwzględnieniem wyjątków przewidzianych w ustawie z dnia 17 listopada 1964 r. – Kodeks postępowania cywilnego (Dz. U. z 2021 r. poz. 1805, z późn. zm.),
2. wykonywanie innych tytułów wykonawczych oraz tytułów egzekucyjnych, które podlegają wykonaniu w drodze egzekucji sądowej bez zaopatrywania ich w klauzulę wykonalności,
3. wykonywanie postanowień o zabezpieczeniu środka dowodowego oraz postanowień nakazujących wydanie środka dowodowego w postępowaniu w sprawach własności intelektualnej.
(Informacja ze strony: https://wroclaw.sa.gov.pl/index.php?p=m&idg=m1,287&kword=w%C5%82a%C5%9Bciwo%C5%9B%C4%87)
Jeżeli egzekucja dotyczy alimentów lub renty mającej charakter alimentów, wniosek o wszczęcie egzekucji można zgłosić również do komornika sądu właściwego ze względu na miejsce zamieszkania wierzyciela zgodnie z art. 1081 § 1 kpc.
Zgodnie z art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 22 marca 2018 r. o komornikach sądowych (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 590) Wierzyciel, dokonując wyboru komornika, wraz z wnioskiem o wszczęcie egzekucji powinien złożyć pisemne oświadczenie, że korzysta z prawa wyboru komornika.
Na podstawie art. 801(2) ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. KPC (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 1805 z późn. zm.) Wierzyciel może zlecić komornikowi poszukiwanie majątku dłużnika, jeżeli w drodze czynności przewidzianych w art. 801 § 1 pkt 1 nie zdołano ustalić majątku pozwalającego na zaspokojenie dochodzonego świadczenia. Poszukiwaniem majątku nie jest realizacja wniosków wierzyciela o zwrócenie się z żądaniem udzielenia informacji do podmiotów wymienionych w art. 761 § 1(1) pkt 1-6, tj.
Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Krzyków we Wrocławiu obejmuje swym zasięgiem obszar dla części miasta Wrocławia, w granicach ustalonych tradycyjnie dla dzielnicy Krzyki oraz gmin: Kobierzyce, Sobótka i Żórawina, gdzie rozpoznaje sprawy z zakresu prawa: cywilnego, rodzinnego i opiekuńczego oraz karnego, a także prowadzi księgi wieczyste miasta Wrocławia i gmin: Kobierzyce, Sobótka i Żórawina.
(Informacja pochodzi ze strony Sądu: https://wroclaw.sa.gov.pl/index.php?p=m&idg=m1,287&kword=w%C5%82a%C5%9Bciwo%C5%9B%C4%8)
Niektóre adresy w ramach w/w ulic mogą znajdować poza rewirem Komornika Sądowego Wrocław-Krzyki we Wrocławiu. Właściwość do załatwienia sprawy można bezpłatnie sprawdzić na stronie: https://wi.lex.pl/govsearch/
Wszystkie ulice i adresy można odszukać na mapach wroSIP https://serwis.wrosip.pl/imap/
Komornik to osoba, której pomoc może okazać się niesłychanie przydatna, podczas egzekwowania zaległych należności od dłużników. Działa on na polecenie i w interesie sądu. Aby komornik podjął jakiekolwiek działania w naszej sprawie, konieczny jest bezpośredni kontakt z kancelarią po uzyskaniu prawomocnej decyzja sądu. Najczęściej uzyskuje się ją, po wniesieniu sprawy o zapłatę zaległych należności. Jednym z częściej spotykanych przypadków, są sprawy przedsiębiorców, którzy domagają się spłaty od swoich partnerów biznesowych lub klientów. Warto jednak pamiętać, że komornika sądowego może się więc zgłosić w zasadzie każdy, kto posiada ważną ważny tytuł egzekucyjny oraz klauzulę wykonalności.
Komornik sądowy zajmuje się przede wszystkim wykonywaniem egzekucji administracyjnych oraz zabezpieczeń roszczeń. Egzekucja komornicza to proces, którego efektem powinno być odzyskanie wszelkich należności dla wierzyciela. Proces egzekucyjny może dotyczyć różnych rodzajów świadczeń, ale warto wspomnieć, że najczęstszym jego przedmiotem, są świadczenia pieniężne. W praktyce oznacza to więc, że zadaniem komornika sądowego, jest odzyskanie możliwie największej ilości środków finansowych na rzecz wierzyciela, jak to tylko możliwe. Zgodnie z przepisami, komornik może odzyskać majątek wierzyciela, przez przeprowadzenie egzekucji z nieruchomości, wynagrodzenia za pracę, wszelkich ruchomości dłużnika czy jego rachunku bankowego.
Nie należy zapominać, że komornik sądowy może również wykonywać zabezpieczenia roszczeń. Celem tego działania, jest stworzenie dogodnych i bezpiecznych warunków do przyszłej egzekucji. Wniosek o zabezpieczenie może złożyć wierzyciel, który nie ma wystarczającej pewności co do tego, czy działania egzekucyjne będą mogły zostać przeprowadzone bez przeszkód.
Komornik może prowadzić swoje działania w określonym rejonie, zwanym rewirem. Najczęściej rewir komorniczy określany jest, przez obszar właściwości sądu rejonowego. Oznacza to, że rewir komornika działającego w obrębie dzielnicy Krzyki będzie identyczny, co obszar właściwy dla sądu rejonowego dla Wrocławia-Krzyków we Wrocławiu nr XX. Można więc wymienić tu dużą część miasta Wrocław, dzielnicę Krzyki oraz gminy Kobierzyce, Sobótka i Żórawina.
Nie można zapominać, że oprócz sądu rejonowego, komornik może również podlegać pod sądy apelacyjne. Oznacza to więc, że w niektórych przypadkach może on prowadzić działania poza swoim rewirem. Obszar ten odpowiada właściwości sądów okręgowych we Wrocławiu, Legnicy, Świdnicy, Jeleniej Górze i Opolu.
Jak więc widać, do komornika sądowego może zwrócić się każda osoba, która posiada ważny tytuł egzekucyjny oraz klauzulę wykonalności. Na podstawie tych dokumentów, komornik jako organ wykonawczy sądu będzie mógł rozpocząć działania egzekucyjne, a więc egzekwowanie wszelkich należności, najczęściej finansowych dłużnika względem wierzyciela. Warto zaznaczyć, że jest to możliwe wyłącznie w granicach rewiru, który jest determinowany przez obszar właściwości określonego sądu rejonowego.